História

V dnešnej dobe je Nemiroff Ukranian Vodka Company vedúcou spoločnosťou medzi legálnymi výrobcami liehovin na Ukrajine. Nemiroff je zároveň unikátna značka vyvážajúca svoje výrobky do via ako 50 krajín sveta, a konečne, Nemiroff je medzinárodná značka, ktorá prvýkrát v histórii Medzinárodného klubu milionárov (Veľká Británia) bola dva roky po sebe (podľa výsledkov v rokoch 2003 a 2004) vyhlásená medzinárodne najrýchlešie rastúcou značkou alkoholu, s mierou rastu 42% a 45%.

Najkomplexnejšia práca na rozvoji spoločnosti a udržaní vysokej kvality umožnila našej obchodnej značke záskať si prestížne postavenie a rešpekt medzi spotrebiteľmi. Likéry dobrej kvality boli vždy na Ukrajine cenené. O tom je možné nájsť početné zmienky v literatúre (napr. "Eneida") od Ivana Kotljarevského, "Večery v dedinke neďaleko Dikaňky" od Nikolaja Gogola. Naviac mnoho historických postáv malo mená spojené s alkoholom, napr. Severin Nalivajko, Bogdan Chmelnicky.

To všetko prispelo k bohatej "stolnej" kultúre na Ukrajine. Čiastočne to bolo typické aj pre oblasť Vinnycja. Všeobecne sa verí, že názov značky je založený na mene vlastníka. V skutočnosti história spoločnosti Nemiroff začala v malom meste Nemyriv poblíž Vinnycje, v srdci ukrajinského regiónu regiónu Podillja, medzi krištálovo čistými jazerami, vysokými kopcami a zlatými poliami. Bohatá pôda a dobrá klíma prilákali do oblasti Skythy. V stredoveku bol Nemyriv centrom spoločenského a kultúrneho života. Napríklad rezidenciu tu malo šesť z ukrajinských hajtmanov.

Prvý písomný záznam o "šumivej vodke" Nemyriv sa datujú do roku 1752. Nie je divu, pretože statok vyrábal svoju vlastnú vodku a horúce likéry pre použitie v pánovom dome. A tieto nápoje boli vskutku pozoruhodné; mnohé z nich boli vyrábané podľa abecedy - od anýzu po brezy, cez čerešne až po zefírovú kvetinu.

Uprostred 19. storočia Nemyriv dostal vlastníka v osobe grófa Boleslawa Potockého potomka starej šlachtickej rodiny. Jeho dcéra Maria sa vydala za grófa Grigorija Stroganova, člena dalšej slavnej a rozprávkovo bohatej rodiny. Ako veno Maria dostala otcov majetok v Nemyrive a mesto získalo nových vlastníkov. V roku 1872 gróf Grigorij Stroganov otvoril v Nemyrive liehovar, ktorý bol najväčší v oblasti Podillja.

Jeho dcéra, grófka Maria Ščerbatova pokračovala vo firme, ktorú otvoril jej otec. Bol to jej premyslený a vyrovnaný prístup k obchodu, čo položilo základy vedenia spoločnosti, ktoré spoločnosť Nemiroff využíva dodnes: konštantne vysoké požiadavky na kvalitu výrobkov, zamestnávanie tých najlepších špecialistov a včasná modernizácie zariadenia. Niektoré predmety, ktoré grófka kúpila pred celým storočím – napríklad nitované kade na alkohol – sa stále používajú a sú živým dôkazom ich jedinečnej kvality.

Na začiatku 20. storočia bol prvotriedny alkohol destilovaný v Nemyrive dodáváný nie len do blízkych miest, ale tiež do Odesy a Kamjanets-Podilskuj pre účely vývozu do zahraničia. V roku 1920 bolo bývalé sídlo grófskeho rodu Ščerbatovov znárodnené na základe nariadenia Rady ľudových komisařov, ale liehovar Nemyriv naďalej zostal v prevádzke a stal sa štandardom akosti a stability chuti.

"Získam bohatstvo pre svoju krajinu a dobré meno pre seba“ – toto je niekoľko storočí staré motto rodiny Stroganov. Činnosti spoločnosti Nemiroff tomu dali nový zmysel, pretože v dnešnej dobe ich výrobky predstavujú štandard vysokej kvality, spoľahlivosti a stability.

Vodka Nemiroff obsahuje produkty rôznych chutí ako sú: Nemiroff Lex, Nemiroff Birch (brezová), Nemiroff Citron (citrónová), Nemiroff Cranberry (brusnicová), Nemiroff Lex Ultra, Nemiroff Light, Nemirovskaya, Nemiroff Orange (pomarančová), Nemiroff Original, Nemiroff Honey Pepper (paprikovo-medová), Nemiroff Premium

História spoločnosti začala pred 133 rokmi a pracovalo tu už niekoľko generárií výrobcov vodky.

1872 — Gróf Grigorij Stroganov otevára liehovar v malom meste Nemyriv neďaleko Vinnycje.

1885 — Dcéra Grigorija Stroganova, grófka Maria Ščerbatova, rodená Stroganova, pokračuje vo firme svojho otca.

1920 — liehovar je znárodnený na základe nariadenia Rady ľudových komisárov; aj napriek tejto zmene liehovar naďalej pokračuje v udržování tradícií vysoko kvalitnej výroby.

1992 — v Nemyrive je založený podnik so spoločnou majetkovou účasťou pre výrobu likéru. Jeho investori sú zástupcovia obchodných kruhov z Veľkej Británie, Nemecka a USA.

1994 — liehovar Nemyriv vyrába svoju prvú várku výrobkov určených pre vývoz; sú pripravené prvné návrhy loga ?? Nemiroff.

1997 — nový tým vrcholových manažérov vytvoril novú obchodnú značku Nemiroff; Stepan Karlovič Glus, riaditeľ liehovaru Nemyriv a prvotriedni odborníci s 35 ročnými skúsenosťami začínajú pracovať na originálnych receptoch pre ?? Nemiroff.

1998 — začína výroba prvej vodky podľe originálneho receptu Nemiroff – Nemiroff Original; boll vytvorený systém distribúcie (obchodné pobočky boli otvorené v mestách s počtom obyvateľov vyšším ako jeden milión: Dnepropetrovsk, Doneck, Kyjev, Odesa a Charkov); skladba sortimentu bola rozšírená o Nemiroff Med a paprika (jedinečná vodka, která sa stala „vizitkou“ Ukrajiny) a Nemiroff Premium (a speciálna vodka v segmente luxusnej triedy).

2002 — podľe výsledkov tohoto roku sa spoločnosť Nemiroff, jediná skutočne národná značka, dostala na 33. místo v Mezinárodnom klube milionárov (Velká Británia), ktorý združuje značky alkoholu s objemom predaje prekračujúcim jeden milión bední; v decembri bol v Moskve zaregistrovaný Obchodný dom Nemiroff.

2003 — na trh boly uvedené tri nové výrobky: Nemiroff Žito a med (rozšírenie rady "farebnej" vodky), Nemiroff Light a Nemiroff Lex (hlavný predstaviteľ luxusného segmentu).

2004 — 29. februára bolo spustené druhé výrobné zariadenie spoločnosti s technickou kapacitou, ktorá nemá v Európe žiadnu konkurenciu; bola zahájená výroba koktejlov TM SPY s nízkym obsahom alkoholu; podľa výsledkov roku 2003 bola spoločnosť Nemiroff vyhlásená za najrýchlejšie rastúcu značku sveta.

2005 — na trh bola uvedená nová "chutná" vodka, Nemiroff Brezové púčiky; společnosť Nemiroff sa stala prvým ukrajinským členom najuznávanejšej Mezinárodnej asociácie barmanov (IBA); podľa výsledkov v roku 2004 bola spoločnosť Nemiroff druhýkrát v rade vyhlásená za najrýchlejšie rastúcu značku na svete; prvýkrát v histórii súťaže Eurovision Song Contest sa spoločnosť Nemiroff stala jej mezinárodným sponzorom.